Dondurarak kurutma makinesi üreticileri, tedarikçileri, satılık ucuz fabrika fiyatı - KEMOLO The best manufacturer of freeze dryer

+8615380024001

Meyve liyofilizasyon makinesi şirketi, üreticilerden ve tedarikçilerden satılık uygun maliyetli fabrika fiyatı

2022-05-13 19:05:01

Meyve liyofilizasyon makinesi Meyve liyofilizasyon makinesi, taze meyveleri kurutmak için vakumlu dondurarak kurutma teknolojisini uygular. Meyve liyofilizasyon makinesinin konsepti, meyvedeki suyu hızlı bir şekilde buza dondurmak ve daha sonra buzun doğrudan buhara süblimleşmesine ve ayrıca uzaklaştırılmasına izin vermektir.


Bu nedenle taze meyve liyofilizasyon makinesi ile dondurularak kurutulur. Askıya alınmış animasyon kavramına göre, tamamen kuru meyvelerin dondurulması isteniyorsa, ihtiyacımız olan meyve liyofilizasyon makinesinin hızlı dondurma kabiliyetine sahip olması gerektiğini anlıyoruz. Burada sadece dondurmadan değil, hızlı dondurmadan bahsediyoruz. Hızlı dondurmanın sıcaklık seviyesi düşürüldüğünden, taze meyvelerdeki suyu anında küçük buz kristallerine dondurabilir, meyvenin iç yapısına zarar verecek daha büyük buz kristallerinin oluşumunu önlemek için yüksek sıcaklıkta bir azalmaya neden olur. tamamlanan öğenin kalitesi. Meyve liyofilizasyon makinesinin de hazneyi vakumlayabilmesi gerekir. Stres ne kadar düşükse, buzun süblimleşme sıcaklık seviyesi de o kadar düşük olacaktır.


Meyve liyofilizasyon makinesi ayrıca ısıtma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, buzun süblimleşmesinin ısıyı emmesi gerektiğinden, ısı kesinlikle süblimasyonu çok daha hızlı gerçekleştirecektir. Meyvelerdeki su hemen hemen tamamen giderildikten sonra meyveler kurutulur.

Sorgu
Copyright © KEMOLO. All Rights Reserved.